• اخبار

برگزاری اولین نشست شورای فرهنگ عمومی بخش کاکی

برگزاری اولین نشست شورای فرهنگ عمومی بخش کاکی
اولین نشست شورای فرهنگ عمومی بخش کاکی در سال جاری صبح امروز با حضور اعضاء، مسوول کمیسیون فرهنگی شهر بادوله و مسوولین امور بانوان بخشداری و ستاد نماز جمعه کاکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، در این نشست که در دفتر امام جمعه کاکی برگزار شد، امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی بخش کاکی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: شورای فرهنگ عمومی یک مجموعه رسمی در کشور است که در حوزه تدوین و برنامه ریزی بر امور فرهنگی مسوولیت دارد و همچنین هرگونه تصمیم گیری فرهنگی که منجر به اجرای فرهنگی شود.

حجت الاسلام محمد محمدی ادامه داد: این تصمیم گیری ها  مخصوصا در مناطقی که متولی فرهنگی مثل سازمان تبلیغات و مجموعه های دیگر نیستند باید از مسیر شورای فرهنگی بگذرد که اگر این چنین نباشد فاقد وجهات قانونی است.

وی افزود: باید هر چه زودتر کمیته های تخصصی و کار گروه ها فعالیت خود را آغاز کنند و مسوولین کمیته ها رویکردها و گزارش عملکردها را به دبیرخانه شورا ارائه نمایند.

محمدی اضافه کرد: با توجه به وجود مراکز و موسسات خوب فرهنگی و فعالیت در شهر بادوله در آینده جلسات شورا در این شهر نیز تشکیل شود و همچنین باید بعضی از جلسات شورای فرهنگ عمومی به سمت روستاها کشانده و به صورت روستا محور بین چند روستا برگزار کنیم و به بررسی مختص مشکلات و معظلات فرهنگی آن روستا ها نیز بپردازیم.

وی با تاکید بر اهمیت و گرامیداشت دهه کرامت تصریح کرد: به مناسبت روز دختر برنامه پر محتوا و کاملی مخصوص بانوان با مدیریت خود بانوان برگزار شود و همچنین برنامه حضور و استقبال از خدام آقا علی بن موسی الرضا (ع) نیز در ایام دهه کرامت در شهر کاکی برنامه ریزی شده است.

محمدی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی کارش ساخت مدل های فرهنگی برای اجراست و سعی شود مدل های فرهنگی، بومی منطقه ای ساخته شود.

در ادامه عبدالرضا نصیری سرپرست نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش کاکی و دبیر شورا ضمن عرض خوش آمدگویی به اعضاء گزارشی از عملکرد و نحوه اجرا نمودن مصوبات جلسات گذشته در سال 96 را ارائه نمود.

در پایان مهدی عباسی معاون و نماینده بخشداری کاکی، حبیب پردل صفت شهردار و همه اعضاء و مدعوین حاضر در جلسه به نقطه نظرات خود در مورد موضوع جلسه پرداختند و نکاتی پیرامون آن بیان داشتند./
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲
تعداد کلیک: ۴۶
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97