• اخبار

مسوول مسابقات و محافل قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: مردم شهرستان دشتی با قرآن مأنوس هستند

مسوول مسابقات و محافل قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: مردم شهرستان دشتی با قرآن مأنوس هستند
مسوول مسابقات و محافل قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین کتابت آیات قرآن کریم در خورموج گفت: مردم شهرستان دشتی دارای فرهنگ غنی بوده و با قرآن مأنوس هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، حسین پیر علی با اشاره به دین مداری مردم دشتی اغظهار داشت: در بازدید از نمایشگاه علوم قرآنی، نمایشگاه عکس جلوه های رحمانی قرآن کریم، کتابت آیات وحی و رونمایی قرآنی به خط هنرمندی از دشتی متوجه دین مداری مردم این دیار شدم.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بسترهای بسیار مناسبی برای برنامه ریزی گسترده در امر نشر فرهنگ قرآن در جامعه ایجاد کرده است.

پیر علی اضافه کرد: در جشن رمضان در سراسر کشور و نمایشگاه بین المللی علوم قرآنی در تهران وزارت ارشاد اسلامی ۵ میلیارد تومان هزینه کرد.

وی ادامه داد: قرآن کریم سفره ای است که خدای متعال به وسیله پیامبر اکرم در بین بشر گسترده است که تمام بشر از آن به هر مقدار و استعداد خویش می توانند از آن استفاده کنند.

پیر علی خاطرنشان کرد: آثار استاد گلی قابلیت برگزاری در نمایشگاه بین المللی علوم قرآن در تهران دارد و تلاش خوشنویسان دشتی در کتابت آیات قرآن و کوشش دلی آقای علوی در کتابت کامل قرآن نیز شایسته تقدیر فراوان است.

وی تصریح کرد: پرونده روستای چارک دشتی نیز جهت ثبت به عنوان دهکده قرآنی در دست بررسی است و امیدواریم این روستای قرآنی این لقب را بخود بگیرد./
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۰
تعداد کلیک: ۴۵
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97