• اخبار

رونمایی از قرآن به خط خوشنویس دشتی

رونمایی از قرآن به خط خوشنویس دشتی
آیین رونمایی از قرآن کریم به خط سید محمد علوی صبح امروز در نمایشگاه علوم قرآنی در دبستان شهید آستروتین خورموج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، فرماندار دشتی در آیین رونمایی از قرآن کریم به خط سید محمد علوی گفت: قرآن صحیفه نورانی خداوند متعال و ریسمان و حلقه اتصال عبد به معبود است.

عبدالله نادری افزود: قرآن نامه سرگشاده خالق هستی و عشق نامه محبوب به سوی خیل محبان است و در این سرای فانی تنها و یگانه مسیر و شاهراه نجات بخش انسان های فرش نشین به سوی عالم باقی و معدن نور است.

وی اضافه کرد: در جهان امروز که مملو از انواع بحران های گوناگون فکری، روحی، سیاسی و اجتماعی است یگانه پناهگاه ایمن و تنها منجی واقعی قرآن کریم است.

نادری تصریح کرد: اقدام ارزنده آقای علوی در کتابت قرآن کریم که با علاقه و عشق انجام داده در خور اعتنا و شایسته تقدیر فراوان است.

وی ادامه داد: علوی با آفرینش هنری آسمانی باقیات الصالحات مهمی برای خود باقی گذاشته است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر نیز با قدردانی از آقای علوی بیان داشت: قرآن کریم این اقیانوس بیکران الهی برای کسانی که از آن بهره ها برده اند شفای همه دردهاست.

عبدالرضا عالی پور اضافه کرد: در طول تاریخ قرآن کریم هر کس با توان و دانش خود در این دریای بیکران غور کرده و آقای علوی نیز به سهم خود از وسعت خرمن قرآن خوشه ای چیده است.

سید محمد علوی نیز اظهار داشت: در کتابت قرآن مجید بدون هیچ ادعایی بر حسب علاقه و عشق به قرآن این کار را انجام دادم.

وی ادامه داد: این قرآن در ۷ ماه کتابت شده و امیدوارم مورد قبول خداوند متعال قرار گیرد./
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۵
تعداد کلیک: ۵۰
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97